Sociálně psychologický výcvik | SPV kurz

Kurz SPV sociálně psychologický výcvik – je určen pro všechny zájemce o poznání sebe sama a poznání jiných lidí v osobním i pracovním životě. Cílem vzdělávací aktivity je zprostředkovat posluchačům výcvikovou formou základní komunikační dovednosti, jako předpoklad pro práci s klientem v prostředí interakčních sociálních vazeb. Cílem výcviku je podpora sebereflexe a poskytnutí zpětné vazby v souvislosti s přehodnocením vlastních kompetencí pro práci s klientem a samostatném fungování v sociální skupině. Posluchači se seznámí s různými komunikačními technikami a získají dovednosti jak zvládat různé zátěžové situace. Cílem sociálně psychologického výcviku je i odhalení možností a předpokladů jednotlivců pro skupinovou práci a práci v odborném týmu. cílem vzdělávací aktivity je zprostředkovat posluchačům výcvikovou formou základní komunikační dovednosti, jako předpoklad pro práci s klientem v prostředí interakčních sociálních vazeb. Cílem SPV výcviku je podpora sebereflexe a poskytnutí zpětné vazby v souvislosti s přehodnocením vlastních kompetencí pro práci s klientem a fungování v sociální skupině. Posluchači se seznámí s komunikačními technikami a získají dovednosti jak zvládat zátěžové situace.

Absolvent vzdělávací aktivity SPV výcvik v praxi:
– získá základní komunikační dovednosti pro práci s klientem,
– bude umět analyzovat své slabé stránky v procesu komunikace,
– nabude dovednosti a techniky pro lepší poznávání jiných a sebe
– bude umět efektivně komunikovat a vést poradenský rozhovor v praxi
– získá kompetence pro práci s různými typy klientů, naučí se řešit konflikty
– bude umět akceptovat etické principy v komunikačním procesu a ve vztazích
– bude umět zpracovávat nestandardní situace v oblasti komunikace a kooperace a jiné

Účastník kurzu SPV výcvik – se naučí lépe znát svou osobnost, získá obraz sám o sobě, naučí se motivovat sám sebe, diagnostikovat jiné osobnosti, techniky jak se prosadit nejen na trhu práce, a tyto nové znalosti mu zvýší šanci na úspěch při jednání se zaměstnavateli či jinými osobami (klienti, spolupracovníci,…). Absolvent se uplatní při práci s člověkem, při řešení některých kolizí, které očekává praxe a zaměstnavatel v oblasti sociálních věcí a rodiny. Zároveň jeho získané znalosti a dovednosti posílí jeho sebekompetenci při orientaci v běžném životě.

Sociálně-psychologický trénink se zpravidla realizuje jako intenzivní krátkodobý blokový kurz, jehož teoretickým východiskem je zejména aplikovaná sociální psychologie. Proto ho můžeme považovat za specifickou formu vyučování psychologie. Kromě výše uvedených cílů může být trénink také cestou jak prakticky procvičit a upevnit praktické oblasti psychologie.

Účastník SPV výcviku – se po absolvování naučí se lépe znát svoji osobnost, získá obraz sám o sobě, naučí se motivovat sám sebe, diagnostikovat jiné osobnosti, techniky jak se prosadit nejen v kariérním či osobním životě, a tyto nové znalosti mu zvýší šanci na úspěch při jednání se zaměstnavateli, manažery či jinými osobami (klienti, spolupracovníci,…).Výcvik je realizován jako kombinace zážitkových aktivit, doplněných krátkými teoretickými vstupy k řešeným problémům: seznamovací techniky, zpětná vazba, komunikační techniky, sebepoznávání a poznávání jiných, tvůrčí aktivity. Důležitou součástí výcviku je vytvořit prostor pro vzájemné poznávání, vytvoření prostoru pro vyjádření pocitů z vlastního prožívání a odstranění případných bariér v komunikaci a tvůrčím přístupu. SPV výcvik se šije na míru konkrétního klienta – individuálně nebo kolektivně.

Výstupní znalosti po kurzu – po absolvování sociálně psychologického tréninku získáte jako odborník, poradce nebo sociální pracovník další potřebné znalosti, přehled a nástroje, které využijete ve své praxi. Dokážete: efektivně pracovat s vlastními zdroji, zacházet se stresem, pracovat se skupinou, znát více sám sebe, pracovat s klienty, umět efektivněji poskytovat sociální poradenství, rozumět oblastem pomáhajících profesí, sociální rehabilitaci, klinické sociální práce a dalším nástrojům a kompetencím pracovníka sociálních služeb. Úspěšným zvládnutím své práce si připravíte základ pro Váš další rozvoj a růst a mnoho mnoho jiného.

 

Délka a trvání kurzu | školení:  1 školící den (resp. dohodou)
Úroveň obtížnosti kurzu: začátečníci / mírně pokročilí / pokročilí účastníci
Místo konání kurzu:  Česká republika | Praha | Brno | ONLINE forma školení
Kategorie nabízených vzdělávacích kurzů: kurzy pro veřejnost | soft skills kurzy | otevřené vzdělávání
Možnost absolvovat vzdělávání | forma výuky: denní, individuální forma (One on One) al. skupinová výuka
Odborní garanti vzdělávání:  dlouholetý odborní školitelé v oblasti osobnostního a kariérního rozvoje z praxe
Termíny konání: ASAP (nabízený kurz pořádáme pravidelně – několikrát měsíčně během kalendářního roku 2023)
Vzdělávací metody: individuální a skupinové řešení situací, aktivity, úkoly, případové studie, analýza, literatura, praxe
Minimální vstupní znalosti: nepředpokládají se konkrétní znalosti. Vzdělávání přizpůsobujeme potřebám účastníků
Cílová skupina a počet účastníků: každý kdo chce zlepšit své znalosti a dovednosti, min. počet k otevření: 1 účastník

Informace - objednávky - rezervace

    Psycholog Praha, psycholog Brno, psycholog bratislava, online psycholog
    Psychologické poradenství | psycholog

    Týmové školení

    7000 kč
    LEKTOR | 2-5 KLIENTI
    Týmové nebo kolektivní odborné vzdělávání šité na míru klientů
    Psychologické poradenství | psycholog

    Individuální školení

    4000 kč
    LEKTOR | KLIENT
    Individuální školení cílené na klienta systémem „One on One“
    Psychologické poradenství | psycholog

    Skupinové vzdělávání

    12000 kč
    LEKTOR | 6-12 KLIENTŮ
    Skupinové odborné vzdělávání pro týmy, skupiny, organizace a firmy

    Have a question?